En Yeni Ürünlerimiz

 • İndirim!
  125.00 99.00

  Atdili, Ruskus, (Ruscus hypoglossum) Tavşan Memesi, Zirmek,

   

  Atdili, Ruskus, (Ruscus hypoglossum) Tavşan Memesi, Zirmek, 20 dal, 5 Demet

  Ruskus Bitkisi:

  Atdili, Ruscus hypoglossum
  (Tavşan memesi, Yalova mercanı, Zirmek,  Tavşan kirazı)

  Ruskus bitkisi, 20-80 cm boylarında, kışın yapraklarını dökmeyen, çok yıllık odunsu bir türdür. Tavşan memesi, Gövde yarı dik ve çok dallanmıştır; dallar yaprak şeklinde başkalaşıma uğramışlardır, şeklen bir yaprağa benzerler. Rusksus bitksi Yapraksı dallar 6-10 x 2-2.5 cm boyutlarında, eliptik formda, sivri uçlu, köselemsi, koyu yeşil renkli ve sert, sapa yakın dip kısmı kıvrıktır.

 • İndirim!
  75.00 59.00

  Ruskus (ruscus aculeatus), Tavşan Memesi, Kokina Bitkisi

   

  Ruskus (ruscus aculeatus), Tavşan Memesi, Kokina Bitkisi, 10 Dal, 5 demet

  Ruskus Bitkisi:

  Tavşanmemesi, Ruscus aculeatus 20–50 cm yükseklikte, her dem yeşil, çok yıllık, yaprak biçimindeki dalları sert ve batıcı, çalı görünüşlü bir bitkidir.  Ruskus bitkisi Anadolu‘da tavşan memesi, Yalova mercanı, zirmek ve fare dikeni, kokina olarak da bilinmektedir. 20-50 cm boylanmakta, kışın yapraklarını dökmeyen, eylül-nisan ayları arasında yeşilimsi veya açık pembemsi çiçekler açan, çok yıllık, yaprak biçimindeki dalları olan, sert ve batıcı ve çalı görünüşünde, ormanlık ve dağlık bölgelerde yayılış gösteren bir bitkidir. Tavşan memesi Yapraklar oval şekilde, sivri uçlu, koyu yeşil renkil olup serttir. Ruskus bitkisi Kökleri uçucu yağ ve saponinlerce zengindir. Ruskus bitkisi Meyveleri küre biçiminde, kırmızı renklidir.

 • İndirim!
  400.00 375.00

  Salon Yaprağı (Aspidistra Elatior) Bitkisi

  Salon Yaprağı (Aspidistra Elatior) Bitkisi, Saksıda

  Salon Yaprağı Çiçeği:

  Salon yaprağı (Aspidistra elatior), soğuğa dayanıklı olduğu bölgelerde, dış mekânlarda muhteşem bir yapraklı bitki olarak yetiştirilebilir. Bunun yanında neredeyse bütünüyle bozulmaz oluşu ile de büyük bir üne kavuşmuştur. Salon yaprağı bitkisi ihmal edildiğinde ya da fazla gölgede kaldığında bile diğer birçok bitkinin aksine hayatta kalabilir. Salon yaprağının kavisli, mızrak biçimindeki, parlak koyu yeşil yaprakları yaklaşık 60 santimetre uzunluğa ve 10 santimetre genişliğe ulaşabilir. Aspidistra elatior çiçeği, dışarıda yetiştirildiğinde tabanına yakın olan kısımlarında ufak boyutlarda, krem rengi ve mor çiçekler açabilir; ancak bitkinin kapalı ortamda büyütülmesi durumunda çiçek açtığı pek görülmez. Salon yaprağı bitkisi oldukça yavaş büyür ve genellikle ilkbahar ayları, onu dikmek için en uygun zamandır.

 • İndirim!
  75.00 59.00

  Çöplemecik, Bohça Otu, (Helleborus orientalis) Siyah Harbak

  Çöplemecik, Bohça Otu, (Helleborus orientalis) Siyah Harbak, Saksıda

  Çöpleme Çiçeği:

  30 ila 60 cm büyüyebilir. Gövde yapraksızdır. Yeşil renkli beş adet çanak yaprak görülür. Krem ya da sarı renkli 5 ila 10 arası taç yaprak vardır. Kaynaşık olarak 1 ila 5 arası meyvesi olur. Ercikler sarı renklidir. Geçirgen toprağı ve tam ya da yarı gölgeli bölgeleri tercih eder. Çiçekler genelde sarkıktır. Yapraklar koyu yeşil renkli, parlak, tabanda, derimsi elsi ve dişlidir. Çiçekler, beyaz, pembe ya da mor olabilir. Popüler bir süs bitkisidir ve çok sayıda kültivarı vardır.

 • İndirim!
  100.00 89.00

  Kara Yemiş (Prunus Laurocerasus ), Gürcü Kirazı, Tahnal Fidanı

   

  Kara Yemiş (Prunus Laurocerasus ), Gürcü Kirazı, Tahnal Fidanı, Saksıda, 40 cm

  Kara Yemiş Fidanı

  Karayemiş fidanı gülgiller familyasına mensup olan bir ağaç türüdür. Gürcü kirazı fidanı karayemiş meyvesini verir. Ülkemizde ise bu ağaç en çok Karadeniz bölgesinde yetiştiğinden dolayı karayemiş için Laz üzümü, tahnal ve Gürcü kirazı gibi ibareler de kullanılmaktadır. Çeşitli morfolojik özellikleri bulunan bir ağaçtır. Çift çenekli ağaç türlerinden bir tanesi olan karayemiş ağacı Türkiye dışında Güney Batı Asya’da da yetişen bir ağaç türüdür. Karayemiş insan sağlığı açısından oldukça faydalıdır. Prunus Laurocerasus Birçok bitkisel tedavi yöntemleri arasında geliştirilmiştir.

 • İndirim!
  80.00 69.00

  Kara Hurma, (Diospyros Lotus) Yabani Hurma Anaç Tohumu

   

  Kara Hurma, (Diospyros Lotus) Yabani Trabzon Hurması Anaç Tohumu, 20 adet

  Kara Hurma:

  Kara Hurma Anacı ( Diospyros Lotus) ; küçük meyveli Trabzon hurması, kuş hurması, Yahudi hurması, harap hurma, hırnık, date plum (İngilizce) gibi isimleri vardır. Trabzon hurmasından ayrı bir türdür. Kara hurma 15 metre boy yapabilir, ortalama 6-8 metre. Kara hurma bitkisi ülkemizde ılıman bölgelerde doğal olarak yetişir. Trabzon hurmasına anaç yapıldığı için yabani (ham) Trabzon hurması da denmektedir. Diospyros lotus latince adıyla bilinen kara hurma, Kışları ılıman olan yerleri sever. -24 C derece soğuğa dayanıklıdır.

Bitki Türlerimiz

SEBZE FİDESİ ÜRÜNLERİMİZ SATIŞTA ÖZEL GÜN, KUTLAMA ÇİÇEKLERİ

FAVORİ BİTKİNİZİ SEÇİN

Saat 17:00’a kadar yapılan alımlarda Aynı Gün Kargo Alışverişe Başla

Bodurbitki

Bu sayfada; hem iç mekan hem dış mekana ait yüzlerce çeşit bitki siz değerli müşterilerimizin satışına sunulmuştur.

50+

BİTKİ TÜRÜ

5+

YILLIK DENEYİM

5,000

MÜŞTERİ

10,000+

TAKİPÇİ

BİZE ULAŞIN

Telefon: 05302923707

Adres:

Fatsa-Ordu

E-Posta:

fatsacicekcilik@gmail.com

FATSA ÇİÇEKÇİ

Uzun yıllardır Fatsa Çiçekçi başarılı bir şekilde devam ettirdiğimiz Fatsa-ORDU ‘daki iş yerimizden hizmet verebilmek adına bu platformda sizlerleyiz.

ÇİÇEK ALIŞ VERİŞİNİZ Bİ TIK UZAĞINIZDA

Hızla gelişen sanal ticaret ile Fatsia Çiçekçilik güvencesiyle bitki vb. alımlarınızı kolaylıkla yapabilir, doğayı ev ofis ve bahçelerinize taşıyabilirsiniz.

ÇOK YAKINDA 100 TL ve Üzeri Alışverişinizde Kargo Bizden Alışverişe Başla

Bodur Bitki Dünyası ( bodurbitki.com )

Peyzaj Uygulaması alanında gerekli olan ürün ve destek malzemelerini temini, bodur bitki fidanları satışı konusunda faaliyet göstermektedir. Gelişen Peyzaj sektörüne paralel olarak tüm yenilikleri takip ediyor; beklentilerinize uygun ürünleri en ekonomik şekilde sizlere sunuyoruz. Bodur bitki bakımı, yan ürünleri ve toprak temini için sitemizi kullanabilirsiniz.

Başlıca ürün kategorilerimiz; Dekoratif doğal taşlar, Toprak düzenleyiciler, Hazır rulo çim, Süs bitkileri, Peyzaj uygulama destek ürünleri, Çiçeklik ve saksılar, Ahşap uygulama ürünleri, şeklindedir.

İç Mekan Süs Bitkileri

Günümüzde hızlı kentleşme insanları yeşile hasret bırakmıştır. Şehirde yaşayan insanlar nereye baksa binalar, yollar ve arabalar gibi şeyleri görmektedirler. Çevrelerinde yeşil görme isteği, insanlarda saksılı süs bitkilerini odalarında veya salonlarında yetiştirme arzusunu doğurmuştur. Böylelikle saksılı süs bitkilerinin talebi ve satışı çok artmıştır. Bunun sonucu olarak da çöllerde, tropik bölgelerde, ormanlarda ve hatta su bitkilerinde doğal olarak yaşayan pek çok bitki saksı bitkisi olarak yetiştirilmeye başlanmıştır.

Çeşitli saksı, kap ve kasalarda iyi yetişen ve salon, vitrin, oda, koridor gibi kapalı mekanlarda yeşil bir mekan oluşturmak için kullanılan, doğal çiçek ve yaprak güzelliğini ömrünün sonuna kadar muhafaza eden çiçek türlerine saksı bitkileri denir. Güzel yapraklı, çiçekli, meyveli odunsu bodur çalı ve sarıcılı bitkiler; çok ve tek yıllık otsu bitkiler, soğanlı, yumrulu ve rizomlu bitkiler saksı çiçeği olarak kullanılır. Saksı çiçekleri genelde kontrollü sera şartlarında çoğaltılır. Büyütülür ve saksı ile birlikte satışa arz edilir. Daha sonra saksı çiçekleri kullanımı sera, salon, oda gibi kapalı; balkon, teras gibi yarı açık; avlu, meydan, havuz başı, yol kenarı gibi tam açık alanlarda yapılır.

Ürünlerimizin uygulama yöntemleri ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorular için bize iletişim sayfamızdaki bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Websitemiz bodurbitki.com , Iyzico altyapısı ile güvenli şekilde alışveriş yapabilirsiniz.